Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskDětský domov v Prostějově se zúčastní Jarmarků s Albertem

Dětský domov v Prostějově se zúčastní Jarmarků s Albertem
07.12.2015 18:13

Do projektu Jarmarky s Albertem, který probíhá po celé republice, se zapojil i dětský domov z Prostějova. Cílem celé akce je představit dětem z dětských domovů základy podnikání formou prodeje vánočních dárků a dekorací, které samy vyrobily. Ty lze zakoupit v určité dny ve vybraných obchodech Albert. O šikovnosti dětí z dětského domova Prostějov se tak můžete přesvědčit 12. prosince 2015 na prodejně Albert v OC Olympia Olomouc.

Děti se na akci pilně připravovaly

12. prosince 2015 se na své zákazníky budou od devíti hodin těšit děti z dětského domova Prostějov, které se na tuto příležitost po celý rok pečlivě připravovaly. Již od jara totiž absolvovaly školení „Obchodníkem snadno a rychle“, aby mohly na vlastní kůži zažít to, jak probíhají všechny části obchodu – od výroby přes nacenění výrobků až po jejich samotný prodej. Zákazníci tak mají možnost zakoupit si unikátní dárek, kterým udělají dobrý skutek.

„Děti, ale i jejich tety, se již každoročně těší nejen na školení, které jim ukáže cestu jak zboží vyrobit, propagovat, prodat a následně ekonomicky uzavřít, ale hlavně na samotnou výrobu, která probíhá již od jarních měsíců. Tento projekt běží již několikátý rok a všichni se již těší, až bude vyhlášen nový ročník,“ říká ředitel Vladimír Brablec. Děti tak budou na prodejně v Olomouci prodávat například výrobky z keramiky, pedigu, skla, perníku, přírodní mýdla, vánoční dekorace a jiné.

Jarmarky s Albertem běží po celé republice

Projektu se celkově účastní 60 dětských domovů ze všech koutů naší země a probíhá od 27. listopadu až do 19. prosince. Pořádá ho Nadační fond Albert společně s neziskovou organizací Spolu dětem, o.p.s. Nejedná se pouze o charitativní projekt – díky Nadačnímu fondu Albert mají děti z dětských domovů možnost zábavnou formou získat dovednosti ze světa obchodu, které lze využít v samostatném životě a dospělosti.

V rámci projektu děti absolvovaly na jaře a v létě školení „Obchodníkem snadno a rychle“, kde se dozvěděly více o volbě sortimentu, chování k zákazníkům, marketingu či týmové spolupráci. Po dokončení školení obdržely dětské domovy finanční příspěvek na zakoupení surovin pro výrobu svých vánočních produktů. Veškerý výtěžek, jenž na jarmarku utrží, poputuje z části konkrétnímu dítěti, které výrobek vytvořilo a z části poslouží na společnou aktivitu všech dětí zapojených do projektu.

Seznam všech prodejen, v nichž bude možné výrobky dětí zakoupit, naleznete na stránce: www.nadacnifondalbert.cz a www.spoludetem.cz (Zdroj DD Pv)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU

Vážení čtenáři, pokud váš vzkaz obsahuje velmi ostrou kritiku
nebo dokonce obvinění z protiprávního jednání konkrétních
osob nebo organizací, je nezbytné, abyste na sebe uvedli
aspoň jeden platný kontakt (výhradně pro potřeby redakce).
Napomůžete tím zveřejnění.

Jméno:
E-mail:
Komentář:
 

kod

     
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce