Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskDejte si pozor na internetové podvodníky!

Dejte si pozor na internetové podvodníky!
16.11.2017 08:04

Policisté varují a nabádají k obezřetnosti všechny, kteří nakupují přes internet. Jde totiž o prostředí, které různým nepoctivcům dává dříve netušené možnosti. Zejména při nákupu elektroniky, zvláště telefonů, mnohdy zájemce podlehne nabídce výhodné koupě za bezkonkurenční cenu. 

Právě taková nabídka s cenou výrazně nižší než obvyklou, by měla být prvním důrazným varováním. „Nevěřme tomu, že někdo je takový dobrák, že nám prodá věc s výrazně nižším ziskem, než by mohl získat,“ říká policejní mluvčí František Kořínek. Další jeho radou je využívat recenzí a nakupovat jen od prověřených prodejců. V neposlední řadě policisté nedoporučují u bazarového zboží platbu předem. Pokud se nejedná o internetový obchod, nechávejte si zboží posílat na dobírku!

Špatným a varovným příkladem je případ, který měli nedávno policisté takzvaně na stole.„Prostřednictvím internetového inzertního portálu nabídla dosud nezjištěná osoba k prodeji mobilní telefon typu Samsung Galaxy S7 edge gold za částku 6 500 korun. Telefon se rozhodl zakoupit pětačtyřicetiletý muž z Prostějovska. Po e-mailové komunikaci s prodejcem zaslal požadovanou částku na jeho bankovní účet. Po obdržení peněz prodejce s kupujícím přestal komunikovat, telefon nedodal a naopak ho na inzertním portálu dále nabízí k prodeji. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu podvod. Za ten podezřelému v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta,“ uzavřel mluvčí Kořínek.

Zdroj: Policie ČR


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce