Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskDary z Benefičního koncertu v Určicích jsou na svém místě

Dary z Benefičního koncertu v Určicích jsou na svém místě
03.09.2019 06:30

Před nedávnem se v Parku Určice uskutečnil už druhý Benefiční koncert německé rockové skupiny Gottfried, které tentokrát skvěle sekundovala prostějovská skupina BezSoucitu. Výtěžek koncertu byl opět určen pro dětské popáleninové centrum v Brně. S hlavním organizátorem koncertu a sbírky Lukášem Trávníčkem jsme se v minulých dnech sešli u příležitosti předání daru tam, kde udělá radost popáleným dětem.

„Letos činil výtěžek sbírky 29 400 korun. Měli jsme z toho velkou radost. Vzhledem k administrativní náročnosti v případě předávání finanční částky jsme se na klinice dohodli, že zvolíme jinou cestu a za získané peníze nakoupíme věci, které na dětském popáleninovém centru děti potřebují, které jim chybí či které jim mohou zpříjemnit pobyt v nemocnici,“ říká Lukáš Trávníček.

Protože již řadu let žije v Německu, znamenalo to pro něho cestu do Prostějova, pak do Brna do Ikea a dalšího řetězce. Od vrchní sestry dostal seznam věcí, které by děti potřebovaly a které by jim zpříjemnily pobyt v nemocnici. „Naložili jsme plně dodávku a kromě drobných věcí jsme pořídili například dětskou kuchyňku, uklízecí set, spoustu drobností, ale také třeba do dětské herny novou sedačku, ta stará už měla to nejlepší opravdu za sebou,“ dodal Lukáš.

Lukáš Trávníček nikdy nezapomene zmínit svého otce „Indiána“, který byl vlastně autorem myšlenky věnovat peníze pro děti z popáleninového centra brněnské kliniky. „Byla to skvělá myšlenka a já jsem za ni vděčný. Stejně vděčný jsem všem, kdo svým dílem přispěli. Cokoli uděláme pro dobro dětí, pro jejich úsměv, pro jejich radost, to je skvělé,“ říká Lukáš, který už léta spolupracuje v Německu na pravidelných charitativních akcích kapely Gottfried.

A tak na závěr kousek ze zprávy z kliniky: Vážený pane Trávníčku, vzhledem k tomu, že jsme se osobně nepotkali při vyřizování vašeho daru, volím alespoň tuto cestu. Velmi si vážím vaší iniciativy a práce s tím spojené, abyste našemu dětskému oddělení pomohli. Kdyby takových lidí bylo více. Přeji vám hodně zdraví a osobní spokojenosti. S úctou a díky ing. Marie Melicharová, vrchní sestra, Klinika popálenin a plastické chirurgie Brno.

(ok)

Foto: ok, FB

Dary z Benefičního koncertu v Určicích jsou na svém místě

Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce