Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskDalší vykradený vůz. Dbejte varování policie!

Další vykradený vůz. Dbejte varování policie!
03.03.2016 14:14

Včera, v době od 15:50 do 16:25 hodin, došlo v Lomené ulici v Prostějově ke vloupání do osobního automobilu značky Škoda Felicia.

"Dosud neznámý pachatel rozbil skleněnou výplň dveří u řidiče a ze sedadla řidiče odcizil černou tašku na notebook, ve které se v té době nacházel externí pevný disk značky Transcend, laserový dálkoměr značky Bushnell, elektronické počítadlo kusů nezjištěné značky a firemní dokumenty. Osmačtyřicetiletému majiteli vozu tak pachatel způsobil škodu vyčíslenou na 6 700 korun," KONSTATOVAL POLICEJNÍ MLUVČÍ fRANTIŠEK kOŘÍNEK. Pachatel podezřelý z přečinu krádež, za který mu v případě dopadení a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

"V souvislosti s tímto případem opětovně upozorňujeme občany na skutečnost, že interiér vozidla není vhodným prostorem k vystavování věcí. Přes mnoho v minulosti realizovaných preventivních akcí a informačních kampaní je stále mnoho řidičů, kteří svou nedbalostí nahrávají zlodějům tím, že ve vozidlech nechávají viditelně umístěné předměty, jako jsou tašky, či třeba součásti oděvu. Od začátku letošního roku evidujeme již 13 vloupání do osobních motorových vozidel. Ve všech těchto případech z nich byly odcizeny předměty, které byly umístěny viditelně. Nejčastěji se jednalo o tašky a kabelky. Ve většině případů je hodnota odcizených věcí nižší, než výše způsobené škody na vozidle, protože zřejmě nejsnadnějším a také nejvyužívanějším způsobem vloupání do vozidla je rozbití skleněné výplně dveří. Proto i taková poloprázdná igelitová taška na zadním sedadle může být příčinou několikatisícové škody. K zamyšlení je také skutečnost, že s odcizenou taškou často majitel přijde také o osobní doklady, či platební karty," dodal mluvčí. (red)

 

Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce