Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskDalší pachatel dopaden

29.07.2011

Dřevnovice - Pachatel únorové krádeže, který se vloupal do areálu společnosti Metalšrot Tlumačov, byl dopaden. Ukradl peníze a další věci v hodnotě dvaceti tisíc, na zařízení provozovny je škoda ještě vyšší - přes třicet tisíc.

Komisařům z oddělení obecné kriminality v Prostějově se podařilo zjistit pachatele krádeže vloupáním. Z 15. na 16. února vnikl do areálu společnosti Metalšrot Tlumačov, provozovny Dřevnovice. Přestřihl hlavní telefonní přívod do objektu, čímž vyřadil z provozu elektronické zabezpečovací zařízení a záznamový kamerový systém. Vypáčil vstupní dveře do administrativní budovy. V kanceláři odcizil záznamový DVD rekordér, poškodil ústřednu elektronického zabezpečovacího zařízení a hlavní telefonní ústřednu. Dále vypáčil dvoukřídlá plechová vrata a vnikl do objektu dílny. Odtud vzal autogenní soupravu a úhlovou brusku, přešel k mobilní buňce u váhy, vypáčil vstupní dveře, vnikl dovnitř a za pomoci úhlové brusky vnikl do kovového trezoru po předchozím rozřezání opláštění. Za pomoci autogennní soupravy se pokusil rozřezat opláštění druhého kovového trezoru, což se mu však nepodařilo. Následně z pracovního stolu odcizil finanční hotovost ve výši 3 800 korun a areál provozovny opustil. „Svým jednáním tak způsobil škodu na odcizených věcech ve výši 20 000 a poškozením zařízení provozovny ve výši nejméně 30 700 korun. Jako pachatel byl zjištěn devětadvacetiletý muž z Přerova. Hrozí mu až dvouleté vězení,"  dodala mluvčí policie Eva Čeplová.

(red)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce