Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskCyklostezka se zastaví v žešovském kopci

Cyklostezka se zastaví v žešovském kopci
31.03.2013 09:26

Prostějov  - Je rozhodnuto. Stavba slibované cyklostezky z Prostějova do Žešova začne ještě letos. Zastaví se ale v polovině žešovského kopce, dál trasa nemůže kvůli komplikacím s výkupy pozemků.

Pro všechny milovníky cyklistiky je to dobrá zpráva. Slibovaná cyklostezka na trase z Prostějova do Žešova bude už letos. „Městská rada schválila zahájení zadávacího řízení této veřejné zakázky,“ informovala mluvčí radnice Jana Gáborová. 

Čtyřsetmetrová trasa má vést od městského hřbitova kolem zahrádek naproti bývalého Agrostavu a končit bude v polovině žešovského kopce. Cyklisté už nebudou muset tolik riskovat při přejíždění frekventované Brněnské ulice. Já na kole nejezdím, jen autem. Ovšem to, co vidím u cyklistů, mě dost děsí. Kluzká nebo mokrá silnice, kolo obložené taškami a starší cyklistka se motá mezi auty a krajnicí. To je skutečně pro silné nervy,“ oceňuje novou cestu pro kolaře Antonín z Prostějova.

Majitelé v cizině

Cyklostezka bude zatím končit v půlce kopce. „Dál do Žešova zatím nemůžeme pokračovat. Stále tomu brání nedotažené výkupy pozemků. Jde o dvě parcely, které vlastní několik majitelů a navíc jsou někteří z nich v cizině,“ konstatoval náměstek primátora Zdeněk Fišer.

Soutěž může stáhnou cenu

Investiční akce půjde do soutěže v podobě takzvaného zjednodušeného podlimitního řízení. Důvodem je předpokládaná cena zakázky, která činí 6,6 milionů korun. „Doufáme, že konečnou sumu stáhne výběrové řízení ještě dolů. Pokud se přihlášené firmy proti řízení neodvolají, což se ovšem děje často, mohlo by být hotovo ještě letos,“ uzavřel Fišer. (kaa)    


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce