Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskCyklostezka do Smržic nebude uzavřena rok a půl, vysvětluje náměstek Rozehnal

Cyklostezka do Smržic nebude uzavřena rok a půl, vysvětluje náměstek Rozehnal
02.09.2019 07:38

Od 9. 9. 2019 bude uzavřena cyklostezka do Smržic. Důvodem je stavba severního obchvatu města Prostějova. Původní zpráva na webu města, ze které citovaly i PvNovinky, hovořila o tom, že cyklostezka bude kvůli stavbě uzavřena do 30. 4. 2021, což mezi čtenáři vyvolalo bouři nevole. Situaci vysvětli na čtvrteční tiskové konferenci náměstek primátora Jiří Rozehnal.

„Cyklostezka bude uzavřena pouze na nezbytně nutnou dobu, nikoliv po celou dobu budování severního obchvatu. Rozhodně nepočítáme s tím, že bude neprůjezdná více než rok a půl. Na druhou stranu je třeba si uvědomit, že v okamžiku, kdy budou probíhat stavební práce, nemůže stavitel dle Stavebního zákona a předpisů BOZP pohyb osob na stavbě povolit, a to z důvodu bezpečnosti a nebezpečí vzniku úrazu.

Jednáme trvale v této záležitosti s Krajským úřadem Olomouckého kraje včetně možnosti náhradní provizorní trasy po dobu uzavírky. Reálný odhad počítá s tím, že cyklostezka bude neprůjezdná maximálně 8-9 měsíců v závislosti na počasí. O přesných termínech bude veřejnost včas a řádně informována.“ upřesnil Rozehnal. (ber)

Ilustrační foto: pixabay.com


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce