Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskCyklisté, zbystřete. Na světě je hlasitý zámek

Cyklisté, zbystřete. Na světě je hlasitý zámek
13.03.2019 06:31

Nejen Prostějov trápí krádeže jízdních kol. Zloději překonávají i zámky domů, ne tak těch, které mají chránit naše dvoukolové stroje. Zdá se ale, že na trhu je novinka, která cyklistům v ochraně majetku pomůže. O zkušenost s tzv. hlasitým zámkem se s PvNovinkami podělil František Š.

„Na kole jezdím od dětství a využívám ho mnohem častěji, než auto. Za posledních dvacet let jsem o řadu svých bicyklů přišel. Něco ukradli ze sklepa, čtyři na území města. Vždy jsem je měl zabezpečeny kvalitním zámkem, ale nepomohlo to. Za nejbezpečnější jsem pokládal podkovu. Asi byla, ve stojanu zůstal aspoň rám. Vše ostatní bylo pryč," říká. Na Vánoce si naložil tzv. hlasitý zámek. „Je to spirálový zámek vybavený alarmem s hlasitostí až 110 decibelů. Reprouktor na hlavici zámku je krytý kovovou mřížkou a po zacvaknutí volného konce spirály do hlavice jen pípne signalizátor, že je zámek zajištěný. Pak stačí miniaturním tlačítkem na hlavici aktivovat alarm, jenž po stisknutí tlačítka opět zvukově potvrdí, že je zapnutý," vysvětluje František. K zámku patří tři klíče. Jakmile se zámek pohne, aniž by byl v zámku klíč, dvakrát hlasitě pípne, aby nenechavce varoval. Pokud se v zámku ani potom neobjeví klíč a s kolem se stále hýbe, spustí se 110db alarm, který je hodně slyšet a není to nic příjemného. „Alarm jde vyřadit jen zasunutím klíče do zámku. Ani přestřižení lanka ho nevyřadí, protože ve spirále je senzor, který hlídá i tuto možnost," uvádí.

Baterie v hlavici má celkem dlouhou výdrž, takže na případného zloděje bude upozorňovat docela dlouho.

„Doufám, že jako ochrana proti zlodějům bude fungovat. Zkusil jsem ho a přiběhl i soused, který bydlí nějakých padesát metrů ode mne," dodává František. (ber)

Foto: haven.cz


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU

Vážení čtenáři, pokud váš vzkaz obsahuje velmi ostrou kritiku
nebo dokonce obvinění z protiprávního jednání konkrétních
osob nebo organizací, je nezbytné, abyste na sebe uvedli
aspoň jeden platný kontakt (výhradně pro potřeby redakce).
Napomůžete tím zveřejnění.

Jméno:
E-mail:
Komentář:
 

kod

     
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce