Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskCyklisté pozor! Bikesharing začne v Prostějově fungovat od března! 

Cyklisté pozor! Bikesharing začne v Prostějově fungovat od března! 
30.12.2018 08:06

Rada města Prostějova projednala na svém zasedání 18. prosince tzv. bikesharing neboli sdílení kol v Prostějově. Jde o možnost, aby si občané někde ve městě půjčili kolo, dojeli na něm, kam potřebují, a na vyhrazeném místě ho zanechali. Radě byly předloženy nabídky dvou společností poskytujících služby bikesharingu.

Z nich byla vybrána jedna, se kterou bude uzavřena smlouva na zajištění služeb v rámci tzv. pilotního projektu. Pilotní projekt bude probíhat po dobu čtyř měsíců, počínaje měsícem březnem 2019. „V rámci pilotního projektu umístí vybraná společnost do města Prostějov deset pevných stojanů na kola a 100 jízdních kol, které budou moci občané využívat. Navíc vznikne dalších deset až dvacet míst, kde budou moci lidé půjčené jízdní kolo zanechat. Prvních 15 minut půjčení kola bude zdarma, každých dalších 30 minut bude zpoplatněno mírným poplatkem," uvedla na dotaz redakce náměstkyně primátora Milada Sokolová a dodala: „Jsem ráda, že se nám tak rychle daří plnit jeden z bodů, který měly všechny koaliční strany ve svém programu."

Bikesharing aneb sdílení jízdních kol je novinka, o kterou nedávno veřejnost projevila zájem. Z výsledků ankety, která proběhla na webových stránkách města, vychází, že většina respondentů (81%) projevila zájem o možnost služby sdílených kol. Zjištění zájmu občanů byl prvním krokem k realizaci této služby.  (ber)

Ilustrační foto: Ekolist.cz


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU

Vážení čtenáři, pokud váš vzkaz obsahuje velmi ostrou kritiku
nebo dokonce obvinění z protiprávního jednání konkrétních
osob nebo organizací, je nezbytné, abyste na sebe uvedli
aspoň jeden platný kontakt (výhradně pro potřeby redakce).
Napomůžete tím zveřejnění.

Jméno:
E-mail:
Komentář:
 

kod

     
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce