Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskCukrářky z celé republiky se sešly ve Vrahovicích

Cukrářky z celé republiky se sešly ve Vrahovicích
17.06.2012

Prostějov - Pomocí internetu se sešly, předvedly své výkony a vzájemně se přiučily - to vše zažily účastnice Srazu amatérských cukrářek, jehož první ročník se uskutečnil o tomto víkendu ve vrahovické hasičské zbrojnici. Jak plánují organizátoři, akce by se mohla stát novou tradicí.

První ročník ve znamení pohádky

Hlavní částí akce byla soutěž o dort na téma pohádka, vyhrál Kocour v botách. „Dámy, které dorty pekly se rozhodly, že je věnují klientům do Domova důchodců a postiženým dětem," vysvětlila Milada Galářová, předsedkyně vrahovického osadního výboru. Galářová věří, že letošní první ročník této akce, se do budoucnosti stane tradicí.

Nápad poslouží k čerpání zkušeností

Cukroví a drobné sladké pochutiny účastnice vzájemně ochutnávaly a vyměňovali si recepty. „Soutěžila jsem s dortem s motivem draka, o srazu cukrářek mi řekla kamarádka," řekla Kristýna Ozaničová z Prostějova.

A jak tato akce vznikla? Akce se uskutečnila díky nápadu Anny Faltýnkové a Marie Starobové z Vrahovic, cukrářky z celé republiky sem pozvaly prostřednictvím portálu, na kterém si vyměňují zkušenosti.

(jač)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce