Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskČtyři starty, tři vítězství. Srdéčku závěr dostihové sezony vyšel

Čtyři starty, tři vítězství. Srdéčku závěr dostihové sezony vyšel
06.11.2018 06:30

První listopadový víkend byl zároveň posledním české dostihové sezony. V sobotu se běhalo v Kolesách, v neděli ve Slušovicích. Svěřenci trenéra Stanislava Popelku z Hvozdu opět prokázali vynikající formu a ze čtyř startů na Srdéčko třikrát putovalo prvenství.

V Kolesách běžel v Memoriálu Michaela Kohla, steeplechase crosscountry na 3 700 metrů, sedmiletý zástupce stáje Lokotrans Thirteen Diamonds. Hnědý valach doběhl jak první.

Stejnou pozici dobyl v Ceně společnosti Střechmont, steeplechase crossscountry na 3 600 metrů, šestiletý valach Duke ze stáje EŽ Praha. V sedle ryzáka seděl žokej Marcel Novák.

Ve Slušovicích se jako první postavil v neděli šestiletý ryzák Norvíno ze Stajně Corinne. V Ceně společnosti SWS, proutek na 3 600 metrů, doběhl pod Janem Odložilem mladším na pátém místě.

Bilanci vylepšil devítiletý ryzák Dangerous Gleam v Ceně Sergeanta Thundera, steeplechase na 3 400 metrů. Valach hájící barvy stáje trdelnik.com-Luka si s žokejem Lukášem Matuským doběhl pro jisté vítězství.

Gratulujeme! (ber)

Ilustrační foto: http://www.pardubicezive.eu


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce