Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskČtvrtá razie opět sklidila konopí

Čtvrtá razie opět sklidila konopí
31.08.2012

Ospělov - Jak jsme nedávno avízovali, u známého pěstitele konopí Dušana Dvořáka i letos policisté sklízeli rostliny. Tentokrát jich odvezli 1 200 a další stovku v polousušeném stavu. Několikahodinová razie byla už čtvrtou v pořadí. Nepříčetný léčitel má ale šanci být ze všech těchto trestných činů osvobozen.

Jak nám potvrdil státní zástupce Ivo Černík, letos, jako i v minulých třech letech, policisté odvezli z Ospělova konopí. A to i přes to, že pěstitel se oháněl údajným certifikátem o legálnosti odrůd. „Je zakázáno pěstovat jakékoliv konopí s obsahem převyšujícím 0,3 % konopiTHC, takže podle mě žádné legální odrůdy nejsou," konstatoval Černík, i když připustil, že příslušný certifikát na vlastní oči neviděl.

Policie potvrdila, že padesátiletý pěstitel pěstoval od začátku června zelené rostliny, u kterých bylo důvodné podezření, že obsahují psychotropní látky. „Po příjezdu na místo byl proveden výslech podezřelého, který policistům dobrovolně vydal 108 kusů sušených rostlin konopí a 1 176 zelených rostlin v různých fázích růstu. Rostlinný materiál bude zaslán ke znalecké expertíze, kolik obsahuje psychotropní účinné látky," uvedla mluvčí policie Miluše Zajícová.

Léčba a další posudky

Znalecký posudek, který byl v souvislosti s jedním trestným činem vypracován, hovoří o tom, že Dušan Dvořák nebyl v té době příčetný. Nyní bude nutné vypracovat posudky i na ostatní pěstitelovy skutky. „Je pravděpodobné, že bude na jejich základě osvobozen. Už nyní se chystá obnova prvního případu, kdy Dvořák dostal podmíněný trest. Zatím není jasné, zda mu bude nařízena ústavní nebo ambulantní léčba," poznamenal Ivo Černík.

(dah)

Foto: Policie ČR


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce