Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskČOI našla v březnu pouze nekvalitní naftu, ostatní paliva dobrá

ČOI našla v březnu pouze nekvalitní naftu, ostatní paliva dobrá
28.04.2015 07:50

Česká obchodní inspekce odhalila při březnové kontrole kvality pohonných hmot závady pouze u tří vzorků nafty. Ostatní paliva byla v pořádku. Podíl nekvalitních pohonných látek na trhu tak zůstal  další měsíc na 1,3 procenta, před rokem byl vyšší. Vyplývá to z dnešních informací České obchodní inspekce . V Olomoucké kraji ČOI hříšníky neodhalila.

Z téměř stovky kontrolovaných vzorků motorové nafty měly tři nižší hodnotu bodu vzplanutí než minimálních 53 stupňů Celsia, jeden z nich téměř poloviční. Jde o takzvanou nedbalostní odchylku, která nasvědčuje kontaminaci paliva benzinem. U dvou pump proto inspektoři zakázali prodej téměř 9000 litrů nafty za 286.000 korun. O pokutách se vede správní řízení, po nabytí právní moci ČOI zveřejní rozhodnutí na webu.

Inspektoři odebrali v březnu celkem 237 vzorků pohonných hmot. Kontrolovaný benzin, LPG, CNG, biopaliva a směsná paliva byla bez závad. V Olomouckém kraji bylo odebráno 36 vzorků, z toho 12 benzínu a 16 nafty. Všechny byly bez závad.

Podíl nekvalitních pohonných hmot na trhu se v posledních letech snižuje. Ještě v roce 2010 činil 7,9 procenta, předloni a loni to bylo kolem tří procent. V lednu našla kontrola závady u 1,3 procenta vzorků a od té doby podíl stagnuje. (ČOI,ber)

Ilustrační foto: logo ČOI


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce