Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskCo vás letos nejvíc zajímalo? Připomínáme tři „top“ články

Co vás letos nejvíc zajímalo? Připomínáme tři „top“ články
31.12.2011

Trojlístek z radnice nakoupil levné pozemky

Vlastní zájmy převážily nad veřejnými

Prostějov - Pozemky k výstavbě nových rodinných domů získali za pakatel tím, že zneužili informací ze své veřejné funkce. Svým rodinným rozpočtům ušetřili milionové částky, ovšem na úkor města, jehož zájmy měli ctít. A kdo jsou ti šťastní majitelé levných pozemků pod krásnými novostavbami? Bývalý starosta Jan Tesař, bývalý místostarosta Vlastimil Uchytil a zastupitel Tomáš Blumenstein.

Postup radnice je pro nás likvidační, říká Leopold Dostál

Když dva dělají totéž, není to totéž

utulekČechy pod Kosířem / Prostějov - Neprůhledné výběrové řízení vypsané prostějovskou radnicí na poskytování péče o toulavé psy, o němž jsme nedávno informovali, čeká na rozuzlení. Případem se začal zabývat Úřad pro ochranu hospodářské soutěže a také kontrolní oddělení olomouckého magistrátu. Mezi alarmující skutečnosti patří i to, že nebyly dodrženy zákonné lhůty, psy odvezli strážníci před podpisem smlouvy, která navíc vůbec neměla vzniknout. Přetrvávají také pochybnosti o zákonnosti počínání olomoucké Ligy na ochranu zvířat (LOZ).

Jdou mi po krku už dlouho, říká Leo Schlattauer

leoProstějov - V otázce informačních technologií městského úřadu zaznívá dlouhodobě spousta obvinění. Přestože žádná ze tří kontrol, včetně policie, pochybení nenašla, radnice přistoupila na razantní řešení. Post šéfa odboru informačních technologií opustil z organizačních důvodů Leo Schlattauer, komise IT pod vedením Tomáše Blumensteina zablokovala výběrová řízení a usiluje o vypovězení smlouvy s firmou Computer System CZ.

(dah)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU

Vážení čtenáři, pokud váš vzkaz obsahuje velmi ostrou kritiku
nebo dokonce obvinění z protiprávního jednání konkrétních
osob nebo organizací, je nezbytné, abyste na sebe uvedli
aspoň jeden platný kontakt (výhradně pro potřeby redakce).
Napomůžete tím zveřejnění.

Jméno:
E-mail:
Komentář:
 

kod

     
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce