Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskCipísek pomohl myslivcům s krmením pro lesní zvěř

Cipísek pomohl myslivcům s krmením pro lesní zvěř
13.11.2017 07:28

Letos již po šestnácté pomohl Cipísek myslivcům s přípravou krmení pro lesní zvěř na zimu. I přes nepřízeň počasí se děti s rodiči sešli ve středu 8. listopadu v podvečer u Mateřského centra Cipísek a vydali se na cestu za panem myslivcem ke hvězdárně do Kolářových sadů.

Tam je čekali nejen myslivci, ale zpívání, pohádky a sladké a svítící odměny. Letos se poprvé za dobu trvání akce konala bez pana myslivce Michla, který nás v květnu letošního roku navždy opustil. Předal štafetu svému příteli M. Klíčovi, který ve spolupráci s mateřským centrem bude pokračovat nejen při lampionových cestách, ale i při letních výletech do přírody.

„Děkujeme všem, kteří se sešli na naší lampionové cestě a přinesli krmení pro lesní zvěř na zimu i přes chladné a mokré počasí. Děkujeme také za účast náměstkyni primátorky Hemerkové a Statutárnímu městu Prostějov za techniku a promítání, paní učitelce Ftačníkové za zpívání s kytarou, Lesům ČR za odměny pro děti, studentkám SOŠPO za pomoc, Městské policii Prostějov za bezpečný přechod průvodu. Díky všem a příští rok pěkné počasí s sebou“, děkuje za mateřské centrum Markéta Skládalová.

Kdyby ještě někdo měl doma nasbírané krmení pro lesní zvěř (kaštany, bukvice, mrkev, suché pečivo atd.), může jej přinést do MC Cipísek v provozní době do čtvrtka 16. listopadu. Cipísek předá krmení myslivcům, kteří si jej rozvezou do lesa. (red)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce