Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskCimbálovka s ochutnávkou vína opět ve Smetanových sadech! Již zítra!

Cimbálovka s ochutnávkou vína opět ve Smetanových sadech! Již zítra!
21.09.2019 08:04

Do altánku Smetanových sadů v Prostějově se opět vrací cimbálová muzika Šumica. Pozval ji Okrašlovací spolek města Prostějova, opět ve spolupráci se spolkem Pomáháme tancem. Cimbálovka zahraje v neděli dvaadvacátého září, a to od čtrnácti hodin.

„Veřejný koncert ve Smetanových sadech je malým dárkem obyvatelům města, kteří cimbál i víno vítají," uvedl pro Prostějovské novinky předseda spolku Pomáháme tancem Tomáš Lázna.

„Jelikož nedávno v rámci Prostějovského kulturního léta proběhla velká módní přehlídka, kterou Okrašlovací spolek vždy o hodech v Národním domě pořádal, hledali jsme, čím bychom mohli Prostějovanům udělat radost. A cimbálovka z nedalekého Lutína potěšila již loni, nejen my, ale i prostějovské obecenstvo s ní mají dobré zkušenosti," uvedla Milada Sokolová, předsedkyně Okrašlovacího spolku.

Posluchači se mohou těšit i na občerstvení. „Občerstvení zajistí nejen Národní dům, ale také rodinné vinařství Bukovský z Kobylí, tudíž vás všechny zveme i na ochutnávku vína", přidal pozvání Lázna.

Akce se koná pod záštitou Zdravého města Prostějov. (red)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce