Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskCílevědomě za budoucím povoláním

Cílevědomě za budoucím povoláním
09.06.2014 09:07

Co je mým životním posláním, v jaké profesi najdu v dnešní době uplatnění a kde nejlépe uplatním své schopnosti? To jsou některé otázky, které si kladou studenti posledních ročníků středních škol. Cyrilometodějské gymnázium v Prostějově právě připravuje projekt, který studentům rozhodování alespoň částečně usnadní a umožní jim vyzkoušet si vybranou profesi v praxi. Projekt s názvem „Cílevědomě za budoucím povoláním“ získal podporu z operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost a je financován z Evropského sociálního fondu.

„Chceme, aby žáci dlouhodobě pracovali na vytvoření vize budoucí profese a aby po ukončení studia uměli přijmout zodpovědnost za vlastní profesní kariéru i život,“ vysvětluje motivaci k vytvoření projektu ředitel Mgr. Jaroslav Fidrmuc. Na Cyrilometodějském gymnáziu věří, že postupná systematická práce žáků s jejich schopnostmi a dovednostmi bude motivovat k dalšímu studiu a k přemýšlení nad jejich budoucím povoláním. Studium bude navíc „okořeněno“ týdenní karierní praxí, kterou absolvují studenti u vybraných zaměstnavatelů z Olomouckého kraje, aby si zkusili, co všechno pracovní proces a daná profese obnáší. „Podobné projekty již fungují v zahraničí. Propojení studia s praxí je pro studenty gymnázií stejně důležité, jako pro studenty technických oborů nebo zdravotníky,“ dodává Mgr. Fidrmuc. Partnerem gymnázia v projektu je Okresní hospodářská komora v Prostějově, která bude spolupracovat při vyhledání vhodných pracovišť.

V rámci projektu budou vytvořeny metodiky kariérního poradenství pro třídní učitele a sada pracovních listů pro studenty. Třídní učitelé absolvují vzdělání, aby mohli studentům podat pomocnou ruku při výběru vhodné školy nebo budoucího povolání a aby je systematicky vedli při vyplňování pracovních listů a Profesního portfolia žáka. Všechny vytvořené materiály budou veřejnosti dispozici na speciálním metodickém portálu http://kariera.cmgpv.cz


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce