Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskChyby a nedodělky, nebo jen blbá nálada?

Chyby a nedodělky, nebo jen blbá nálada?
20.11.2012

Držovice - Pod novými povrchy chybí inženýrské sítě? Nová cyklostezka praská, opravený most se znovu opravuje? To, co jedni vidí jako vážné prohřešky, starostka lehce bagatelizuje: „Lidé si něco i vymyslí, aby šířili blbou náladu".

„Držovice se opravdu od svého osamostatnění změnily. Nové cesty, chodníky a podobně. Víte ale, že často pod těmi novými povrchy nejsou dodělané inženýrské sítě? Že silnice jsou tak vysoko, že lidé mají problém se auty dostat domů? Že nová cyklostezka do Smržic musela být rychle, rychle a teď celá praská? Že červený most přes Romži - toť architektonická perla - je hotový z roku 2009, a už se musel opravovat? Zkrátka vše se dělá nahonem, jen takové pozlátko, bez trvalé hodnoty," píše na adresu dění v obci čtenářka Monika. Starostka Blanka Kolečkářová svoji reakci kolpovažuje spíše za zbytečnou: „Lidé hledají stále něco nebo si to něco i vymyslí - jen aby šířili „blbou náladu". Vždyť občané mohou přijít na zastupitelstvo obce nebo na obecní úřad, mají tolik možností, aby s námi o problémech mluvili."

Nedokončené inženýrské sítě

„Přesně nevím, která místa má pisatelka na mysli. Mohu říci, že chybí malá část vodovodu, a to v části ulice Fibichova, kde se nic z chodníků a silnic neopravovalo, a část ulice U cihelny a Fibichova, kde chybí splašková kanalizace. Ta ale nepovede v opravených chodnících. Pokud se jedná o část křižovatky v ulici SNP, kde není jen kanalizace, je třeba říci, že ta se opravila jen z části, aby se odklonila voda při deštích tekoucí z kopce nad cihelnou pod kapli. Naše historická památka podmokala a vlhly jí základy," uvádí Kolečkářová s tím, že tyto informace nikdy nikdo netajil. Podle ní například jakýkoliv budoucí zásah do nových či opravených chodníků ze zámkové dlažby nebude tak razantní a špatně opravitelný. To umožní takzvané ,,rozhození dlažby" a opětovné její složení.

Nevhodná výška silnic?

„Ano, na to někteří občané upozornili, ještě než byla stavba započata. Vše bylo řešeno jak přes stavební dozor, tak přes stavební společnost. Nemluvě o tom, že stavbě předchází projekt vytvářený odborníkem nebo stavební povolení. Na úřadě nemáme jedinou stížnost tohoto druhu, ba naopak občanům se daleko lépe parkuje," zdůrazňuje Blanka Kolečkářová.

Cyklostezka a most horkou jehlou?

„Nevím, z čeho se usuzuje, že stavba byla provedena narychlo, a to včetně mostu přes Romži. Akci musela zastřešovat jedna obec a tou byly vybrány Smržice. Nebylo by od věci nechat vyjádřit se i druhou paní starostku. Stejně tak k mostu by se měl vyjádřit architekt. To, že nám praská živice na cyklostezce, je problém, který se od srpna velmi vážně řeší. Most je dobře opraven, ale stává se, že se někdy věci pokazí. Hlavně, že velmi dobře slouží lidem. Nikdo si už nedokáže ani představit, že by tu nebyl," uvádí Kolečkářová, která je ráda alespoň za to, že od čtenářky získala pochvalu za kulturní akce a svou propagandu v novinách. V případě kultury patří, podle slov starostky, dík hlavně všem občanům, kteří věnují svůj čas, nápady a elán a leckdy za to nesklidí od ostatních ani malé poděkování. „Asi by bylo spíš nenormální, aby se všech zhruba 1 500 obyvatel na všem shodlo," uzavírá Kolečkářová.

(kaa)

Foto: archiv


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU

Vážení čtenáři, pokud váš vzkaz obsahuje velmi ostrou kritiku
nebo dokonce obvinění z protiprávního jednání konkrétních
osob nebo organizací, je nezbytné, abyste na sebe uvedli
aspoň jeden platný kontakt (výhradně pro potřeby redakce).
Napomůžete tím zveřejnění.

Jméno:
E-mail:
Komentář:
 

kod

     
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce