Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskChtěl se zbavit nepotřebných věcí. Bude to drahé

Chtěl se zbavit nepotřebných věcí. Bude to drahé
01.09.2019 08:57

Dne 23. 8. 2019 kolem jednadvacáté hodiny, prováděla hlídka Městské policie Prostějov kontrolní činnost v okrajové části Prostějova zaměřenou na veřejný pořádek. Přitom si povšimla muže, který nesl odpad, jenž zjevně nepatřil do kontejnerů nacházejících se v dané lokalitě. V momentě, kdy zpozoroval hlídku, uložil odpad ke kontejnerům a rychlou chůzí se vydal zpět k domovu. Strážníci muže následovali k jeho bydlišti a zde se jej podařilo kontaktovat.

„Na místě bylo zjištěno, že se jedná o sedmačtyřicetiletého muže a k nádobám na tříděný odpad uložil křeslo, dřevěnou stoličku a plastový pytel s domovním odpadem. Dotyčný je svým jednáním podezřelý z přestupku, jelikož umístil odpad mimo vyhrazená místa. Po upozornění na porušení zákona vše uklidil. Celá záležitost bude oznámena správnímu orgánu, kde může být za takové chování udělena pokuta do výše 50 000 Kč," uvedl strážník Petr Zapletal.

Rada obyvatelům: K odložení objemných odpadů, které se nevejdou do běžných popelnic a kontejnerů, mohou občané města Prostějova ZDARMA využít dva sběrné dvory, a to v ulicích Anenská a Vrahovická. Provozní dobu najdete na webových stránkách města https://www.prostejov.eu/cs/obcan/komunalni-sluzby/komunalni-odpad/sberne-dvory-1.html.

Sběrné dvory slouží k odkládání: nebezpečného odpadu, např.: monočlánky, výbojky, olověné akumulátory, zářivky, zbytky barev a rozpouštědel, pesticidy, upotřebené motorové a převodové oleje, obaly znečištěné od chemikálií, zbytky spotřební chemie, spotřební elektronika apod. objemného odpadu, např.: vyřazené kusy nábytku, matrace, umývadla, vany, pneumatiky, obaly větších rozměrů, různé přístroje a zařízení, koberce, tabulové sklo apod. (red)

Ilustrační foto: ber


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce