Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskChřipka útočí. I na Prostějovsku

Chřipka útočí. I na Prostějovsku
29.01.2020 07:33

K 27. 1. 2020 v Olomouckém kraji evidují hygienici čtyři případy chřipkového onemocnění s klinicky závažným průběhem, z toho jeden případ úmrtí.

První a zatím jedinou oběť si chřipka vybrala minulý týden. „Šlo o staršího pacienta, který měl chronické onemocnění a chřipka dramaticky zhoršila jeho zdravotní stav,“ uvedla vedoucí protiepidemického oddělení Krajské hygienické stanice Olomouckého kraje Barbora Hanáková.

Nemocnost je v prostějovském regionu druhá největší v Olomouckém kraji. Dosáhla 1815 nem ocných v přepočtu na 100 tisíc obyvatel, více má jen region Jesenicka, kde je 1 922 nemocných na 100 tisíc obyvatel.

Dne 24. ledna vyhlásila Nemocnice Prostějov zákaz návštěv na interním oddělení a oddělení LDN až do odvolání. Podle tiskové mluvčí nemocnice Radky Miloševské je případná nutná návštěva pacienta řešena individuálně po domluvě s ošetřujícím lékařem. „Jde o preventivní opatření, jehož platnost bude ukončena neprodleně po zlepšení epidemiologické situace,“ doplnila mluvčí.

„Vyhlášení omezení (regulace) či zákazu návštěv v nemocnicích a jeho následné odvolání je v kompetenci ředitelů jednotlivých zařízení (po zvážení aktuální epid. situace, proočkovanosti obyvatel, pacientů, návštěv a personálu, atd.),“ konstatovala Hanáková. (ber)

Ilustrační foto: pixabay.com


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce