Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskChodníky na náměstí Spojenců rozzářily barvy

Chodníky na náměstí Spojenců rozzářily barvy
15.09.2019 06:30

Zábavu přímo na chodníku si děti užijí na náměstí Spojenců. Nápad namalovat na chodník zábavné herní prvky se ukázal jako skvělý. Nikomu nebude překážet a děti si užijí spoustu legrace.

„K tomuto nápadu jsem se dostala zcela náhodou a musím říci, že mě velmi oslovil. Jde o jednoduchou formu, která zcela jistě děti potěší a zaujme, a rodiče si mohou užít při procházkách chvilku klidu,“ uvedla pro PvNovinky náměstkyně primátora Milada Sokolová. O co jde konkrétně?

„Na chodník se namaluje série stálobarevných herních prvků jako například skákací panák, balanc na moři se žraloky, různě klikaté trasy a podobně, které děti prochází. Zmíněné prvky vlastně utvoří souvislý herní okruh. Pro realizaci jsme vytipovali náměstí Spojenců, které nedávno prošlo revitalizací a je tam právě pro tento typ zábavy výborné prostranství,“ popsala náměstkyně Milada Sokolová s tím, že nejdříve bude takto „pomalována“ jen část chodníku a podle reakce veřejnosti se buď v záměru bude či nebude pokračovat.

Zatím se však tato iniciativa setkává s vesměs kladnými reakcemi. Na sociálních sítích lidé navrhují další lokality, kde by podobné herní prvky na chodníku uvítali. Některé z nich však zřejmě nepřicházejí do úvahy. „Smetanovy sady leží v památkové zóně, tak bychom se asi střetli s památkáři. Kolářovy sady jsou zase víc pro sportovní aktivity a nebylo by zrovna vhodné, aby se běžcům či bruslařům děti pletly pod nohy. Ale je spousta dalších míst, kde by se tyto herní prvky daly uplatnit,“ poznamenala Milada Sokolová s tím, že zájem projevili například i obyvatelé Vrahovic.

„Moc se mi ten nápad líbí. A hlavně rychlost, s jakou došlo k jeho realizaci. Je vidět, že když je dobrá vůle, jde skoro všechno. A v poslední době se v Prostějově daří dobré nápady naplňovat,“ pochvalovala si kolemjdoucí paní, která sledovala malování barevných panáků na chodník. (ok)

Zdroj a foto: MMPv


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce