Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskCharita dostane pro Daliborku „sociální“ dodávku

Charita dostane pro Daliborku „sociální“ dodávku
30.09.2013 09:54

Prostějov - Chráněné bydlení v prostějovské Daliborce bude mít po roce provozu vlastní auto. Za symbolickou korunu jej dostane od firmy, která na něj sehnala sponzory. Charita bude užitkovou dodávkou Renault Kangoo vozit klientům domova Daliborka obědy nebo je dopravovat k lékaři.

„Takzvaný sociální automobil nám slavnostně předají dnes ve dvě hodiny odpoledne. Sloužit bude výhradně obyvatelům Domova Daliborka, který poskytuje zázemí postiženým lidem a jejich starším rodičům. Zatím se auta musela půjčovat z jiných pečovatelských služeb, takže nám hodně pomůže,“ říká pastorační asistent prostějovské Charity Vít Forbelský.

Charita bude dodávkou Renault Kangoo polepenou reklamami sponzorů, kteří vůz zaplatili, přivážet každý den obědy pro klienty Daliborky. „Také je novým autem budeme vozit k lékaři nebo do tvůrčích dílen po Prostějově. Například do keramiky v Polišenského ulici,“ zmínil se Forbelský. Původně Charita doufala, že vozidlem bude moci převážet i vozíčkáře, ale peněz od sponzorů se nesešlo tolik, aby to stačilo na nákup auta s příslušnými parametry.

„V každém případě jsme za nový sociální automobil rádi. Dostaneme jej k užívání za symbolickou korunu. Náklady na provoz si budeme hradit samozřejmě sami,“ podotýká Vít Forbelský z Charity Prostějov. (das)

Nová dodávka prostějovské Charity poslouží klientům Domova Daliborka. Foto: archiv Charita Prostějov


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce