Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskChalupáři na Konicku počítali škodu po zloději

Chalupáři na Konicku počítali škodu po zloději
31.03.2014 11:40

Prostějovsko – Teenagera, který posbíral na zahradě věci ze železa, našli policisté za dva týdny. Teď hledají zloděje, který vykradl dvě chaty na Konicku. Z jedné odnesl věci za 55 tisíc.

Policistům z obvodního oddělení v Němčicích nad Hanou se podařilo objasnit vloupání, k němuž došlo z 9. na 10. března v Nezamyslicích. „Pachatel vnikl na pozemek u rodinného domu a odcizil z něj sto kilogramů železné kulatiny, sekyru a starý kovový vál na trávu. Způsobil škodu za pět tisíc korun,“ informovala mluvčí policie Irena Urbánková s tím, že vyšetřovatelé viní z krádeže osmnáctiletého mladíka z Němčicka.

„V pátek mu ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání trestného činu, za který lze vyměřit až dva roky vězení,“ doplnila Urbánková.

Prošmejdil dvě chalupy

Celkem tři trestné činy má na krku zloděj, který během minulého týdne vykradl dvě chalupy na Konicku. „Z rekreačního objektu ve Štarnově odcizil věci za téměř padesát pět tisíc korun. Z chalupy v katastru obce Šubířov-Chobyně pak sebral elektrocentrálu, setobox a kořist za celkem pět tisíc dvě stě korun,“ vyjmenovala mluvčí Irena Urbánková s tím, že pachatel se kromě krádeže dopustil také poškození cizí věci a porušování domovní svobody. (prolon)

Ilustrační foto: archiv PČR


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce