Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskCestování vlakem do Olomouce bude trochu komplikované

Cestování vlakem do Olomouce bude trochu komplikované
28.02.2015 07:52

Správa železniční dopravní cesty informuje, že v době od 2. do 6. března proběhne v úseku Olomouc hlavní nádraží - Prostějov hlavní nádraží na trati 301 - Nezamyslice - Olomouc (a zpět) výluka. Po dobu výluky budou všechny vlaky ve vyloučeném úseku nahrazeny náhradní autobusovou dopravou.

Vlaky Os 3709 a Os 3712 budou nahrazeny autobusy již před začátkem výluky. Vlaky Os 3731 a R 913 budou nahrazeny autobusy i po ukončení výluky. U vlaku Os 3703 bude první den výluky v Železniční stanici Olomouc mimořádný přestup. Vlaky kategorie R a Sp jedou současně odklonem přes ŽST Přerov. Odkloněné vlaky jsou nahrazeny v úseku Olomouc hl.n. – Prostějov hl.n. náhradní autobusovou dopravu (NAD), v úseku Prostějov hl.n. – Nezamyslice náhradní vlakovou dopravou (NVD). V ŽST Prostějov hlavní nádraží nebude mezi náhradní autobusovou a náhradní vlakovou dopravou zajištěna návaznost, obě náhradní dopravy slouží pouze k zajištění obsluhy Železniční stanice Prostějov hlavní nádraží. (red)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce