Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskCesta na Záhoří: Dobrá vůle by zatížila pokladnu

Cesta na Záhoří: Dobrá vůle by zatížila pokladnu
29.09.2011

Prostějov - Cesta na Záhoří, která kdysi vznikla bez souhlasu majitelů pozemků, je v dezolátním stavu. K její údržbě se nikdo nehlásí. Lokalita je navíc na hranici katastrů, a tak prozatím není rozhodnuto, zda prostějovští zastupitelé zvednou ruku pro výkup a směnu pozemků, aby napravili křivdu, kterou město nezpůsobilo. Převzali by tím na sebe odpovědnost o komunikaci pečovat. Zatím ani není jasné, jak by to městskou kasu zatížilo.

Jedním z bodů programu posledního zasedání zastupitelstva byl návrh odkoupit a vyměnit pozemky pod diskutovanou a nelegální cestou na Záhoří, kterou využívají kromě místních chatařů také cyklisté, lyžaři, sáňkaři a další veřejnost.

„Nevíme, kdo silnici postavil, stojíme před otázkou, zda napravit křivdu, kterou jsme nezavinili. V případě, že návrh odsouhlasíme, vezmeme na sebe závazek a vznikne precedens," uvedl starosta Miroslav Pišťák s tím, že dotyčná cesta není jediná přístupová k chatové oblasti. Tomu oponoval zastupitel Václav Šmíd: „Jsou tam čtyři cesty, ale jedna horší než druhá. S minimálními náklady je potřeba aspoň jednu cestu zprovoznit. Jinak je to jen koryto pro přívalovou vodu."

Lokalita se nachází na hranici katastrů. „Proč ten problém neřeší Mostkovice?" ptal se zastupitel Radek Zacpal. „Pokud návrh odhlasujeme, bude to z naší strany velká dobrá vůle," upozornil Pišťák. „V tom případě také převezmeme za tuto komunikaci odpovědnost," podotkla místostarostka Ivana Hemerková. Jelikož nikdo nebyl schopen dát odpověď na otázku, kolik peněz bude údržba dané cesty stát, materiál nakonec zastupitelé odložili.

(dah)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce