Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskCesta do školy bude bezpečnější

Cesta do školy bude bezpečnější
31.05.2012

Prostějov - Nový záliv pro osobní auta nechá magistrát vybudovat u Základní školy Dr. Horáka. Tím se podstatně sníží nebezpečí, které hrozí dětem při vystupování z vozidel rodičů. Rada magistrátu na stavbu vyčlenila půl milionu korun.

Riskantní vystupování dětí z aut rodičů u základní školy Dr. Horáka by mělo být brzo vyřešeno. Rada města odsouhlasila částku půl milionu korun, za kterou nechá postavit bezpečný silniční záliv pro několik aut. Ten by měl dětem zajistit pohodlné a hlavně bezpečné vystupování z auta mimo silnici. „Půjde o něco podobného, jako je na Sídlišti svobody, kde už záliv funguje. Je to něco jako stanoviště u autobusových zastávek," vysvětluje náměstek primátora Zdeněk Fišer a doplňuje, že nejde o možnost parkování jako takovou, ale o místo sloužící pouze k nastoupení a vystoupení dítěte.

Záliv si vymodlili

„Na šílenou situaci, která tady panuje každé ráno, jsme upozornili magistrát města, konkrétně náměstkyni Ivanu Hemerkovou. Ta celou situaci viděla a bylo jí jasné, že se musí řešit. Je to tady velice nebezpečné a navíc na krátkém úseku, kde jsou dva přechody, dochází ke zbytečným sankcím ze strany strážníků. Rodiče totiž na nich mnohdy zastaví a to se nesmí. Je to opravdu nepříjemné. Teď jsme nadšení, že tu bude zamýšlený záliv," konstatuje zástupkyně ředitele Jaromíra Pospíšilová.

Rodiče záměr města vítají

„Téměř denně vozím syna do druhé třídy a mám vždy strach, že se něco stane. Přesto, že se snažíte mít „oči všude", stát se může cokoliv. Bezpečný záliv by mohl být dobrým řešením," vítá záměr magistrátu paní Vladěna. Stejného názoru je i pan Pavel: „Někdy kolem projede tak rychle auto nebo motorka, že se až divím, jestli má vůbec na palubovce měřič rychlosti. Někteří motoristé si s tím hlavu nelámou a je jedno, jestli je to ráno nebo odpoledne."

(kaa)

Foto: (eše)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU

Vážení čtenáři, pokud váš vzkaz obsahuje velmi ostrou kritiku
nebo dokonce obvinění z protiprávního jednání konkrétních
osob nebo organizací, je nezbytné, abyste na sebe uvedli
aspoň jeden platný kontakt (výhradně pro potřeby redakce).
Napomůžete tím zveřejnění.

Jméno:
E-mail:
Komentář:
 

kod

     
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce