Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskČervnové Prostějovské léto 2019 nabídne koloběžku, tanec i Calltu

Červnové Prostějovské léto 2019 nabídne koloběžku, tanec i Calltu
24.05.2019 08:39

Program červnového Prostějovského léta je již znám. Začne 4. června discgolfovým turnajem a zakončen bude tancem. Podívejte se na podrobný program.

úterý 4. června

  • 17.00 - Discgolfový turnaj v Kolářových sadech

čtvrtek 13. června

  • 8.30 - Prostějovská koloběžka pro základní školy na náměstí T.G. Masaryka

  • 14.00 - Prostějovská koloběžka na náměstí T.G. Masaryka

pátek 14. června

  • 20.30 - Blade nights vyjížďka na kolečkových bruslích a koloběžkách v dětském dopravním centru

sobota 15. června

  • 7.45 - Setkání se záchrannou stanicí - vycházka k Mokřadu u Mořic, odtud pokračování do Němčic na Hané, kde proběhne návštěva záchranné stanice, návrat do 15.00, délka trasy 7 km

čtvrtek 20. června

  • 18.00 - odpoledne s Pavlem Calltou na náměstí T. G. Masaryka

  • 18.00 - pohádkový mezigenerační večer - soutěže pro děti (zajišťuje Ekocentrum IRIS), na náměstí T. G. Masaryka

čtvrtek 27. června

  • 17.00 - Prostějov tančí - vystoupení tanečních souborů a skupin okresu Prostějov, na náměstí T. G. Masaryka

(red, ilustrační foto: ber)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce