Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskCeny pro soutěž škol ve sběru papíru jsou známy

Ceny pro soutěž škol ve sběru papíru jsou známy
26.02.2019 06:31

Společnost FCC Prostějov, s.r.o. ve spolupráci se Statutárním městem Prostějov opět připravila pro školní rok 2018 – 2019 soutěž škol ve sběru separovaného papíru.

„Smyslem sběrové soutěže je vychovávat děti ke třídění odpadů a školy touto formou získají finanční prostředky na jejich činnost. Společnost FCC Prostějov nabízí školám výkupní cenu papíru 1 Kč za 1 kg a svoz, vážení a nakládku zdarma. Do soutěže se v letošním roce přihlásilo jen osm škol. Soutěž probíhá opět ve dvou kolech. První kolo proběhlo v měsících září – prosinec 2018, kdy děti sesbíraly 79,949 tuny, a druhé kolo leden – květen 2019 právě probíhá,“ vysvětlil náměstek primátora Jiří Pospíšil.

Rada města Prostějova schválila ceny pro vítěze soutěže ve sběru papíru takto:

1. pro prvních 10 žáků z každé zúčastněné školy formou poukázek Dárkový Pass Sodexo

1. cena 1 100,- Kč

2. cena 1 000,- Kč

3. cena 800,- Kč

4. cena 700,- Kč

5. cena 600,- Kč

6. cena 500,- Kč

7. cena 400,- Kč

8. – 10. cena 300,- Kč

2. pro vítězné 4 školy peněžní odměna

1. cena 15 000,- Kč

2. cena 12 000,- Kč

3. cena 9 000,- Kč

4. cena 5 500,- Kč 

„Zapojením škol do třídění odpadu se Statutárnímu městu Prostějovu navýšila odměna za sběr separovaného odpadu od firmy EKO-KOM, a.s. a soutěž napomáhá i získání odměny za zajištění využití odpadů z obalů,“ dodal Pospíšil s tím, že 197,037 t papíru, který odevzdali žáci při sběrové soutěži v loňském školním roce, tak neskončilo v komunálním odpadu, ale bylo využito k další recyklaci.

(Zdroj: MMPv)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce