Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskCedule, které nadzvedly starostu ze židle

Cedule, které nadzvedly starostu ze židle
11.04.2011

Prostějov - Údiv a rozčílení nad tím, že národní kulturní památka Národní dům nestojí úředníkům za povšimnutí, doprovodil starosta Prostějova vulgárním výrazem, za který se posléze omluvil. Důvodem jsou cedule, které budou už tuto sezónu lákat turisty v okolí Prostějova a budou je směřovat na plumlovský a tovačovský zámek, do Muzea Prostějovska, do Muzea kočárů a zámku v Čechách pod Kosířem.

Pistak„Postupy některých úředníků jsou otřesné. Jestli někdo rozhodl, že nestojí za to, aby tam bylo upozornění na to, že v Prostějově je národní kulturní památka Národní dům, co na to říct. Užil jsem v této souvislosti velmi vulgární výraz, pak jsem se omluvil," prohlásil starosta města Miroslav Pišťák (na snímku).

„Mně to připadá podivné. Přitom zámek v Plumlově nemá kdovíjakou historickou hodnotu. Když jsme se dotazovali, proč chybí poutač na Národní dům, bylo nám řečeno, že se to tam už nevejde," komentovala rozhodnutí agentury CzechTourism, která spadá pod ministerstvo pro místní rozvoj místostarostka Alena Rašková. Připomněla, že žádost města z roku 2009 byla zamítnuta a dnes už zřejmě nikdo neví, proč. „Posíláme další žádost," avízovala Rašková a dodala: „Nás nikdy nikdo neoslovil a nezeptal se."

Olomoucký kraj na tento projekt získal dotaci z evropských fondů. Prioritně se na cedulích budou vyskytovat hrady, zámky, jeskyně, doplnit je mají další atraktivity v kraji.

U rychlostní komunikace R46 se tedy objeví do konce června poutače na tři zámky a Muzeum kočárů. Do Muzea Prostějovska budou zvát cedule u umístěné u silnic II. třídy.

Vítací cedule očima dětí

Prostějovská radnice se rozhodla změnit vizáž cedulí při samotném vstupu do města a svěřuje tento úkol žákům prvního stupně prostějovských škol. Nejlepší návrh vybere komise.

(dah)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce