Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskBývalý úřad obsadili lékaři

Bývalý úřad obsadili lékaři
31.01.2012

Vrbátky - Bývalá budova obecního úřadu má dnes zcela nový kabát. Za tři a půl milionu korun z něj udělali takzvaný polyfunkční dům. Zítra odpoledne bude  slavnostně otevřen. V jarních měsících už jen zbývá upravit okolní zeleň.

Mandlovnu, úřad a kadeřnictví střídá kultura a lékaři

Budova v minulosti sloužila jako obecní úřad a byla zcela  poplatná své době. Postavili ji starostatady v roce 1990. Stará různorodá okna a tepelné úniky nikdo neřešil. To už dnes, jak říká starosta Ivo Zatloukal (na snímku), představuje velký problém. „Tříapůlmilionová investice umožní do přízemí nastěhovat trojici lékařů, v prvním patře pak bude Centrum volného času."

K lékaři už nevede cesta blátem

Ještě nedávno lidé docházeli k lékaři do budovy tamního cukrovaru. V době cukrové kampaně měli cestu „zpříjemněnou" blátem a kalužemi. Čekárny byly společné jak pro zubaře, tak praktického lékaře. „Dnes už půjdou po zbrusu novém chodníku a čekání na ošetření bude v moderních, od sebe oddělených, prostorách. Sociální zařízení i ordinace jsou daleko větší, a tak věřím, že se lidem i lékařům tady bude líbit," s úsměvem doplňuje Ivo Zatloukal.

Pomohla zamítnutá dotace

Přestavbě starého úřadu paradoxně pomohla zamítnutá dotace na zateplení obecních budov. „Akci Zelená úsporám  úředníci ministerstva životního prostředí zrušili, a tak nám zůstaly vyčleněné peníze. Hned bylo jasné, jak je použijeme," říká starosta, „dům mohl být opraven už v roce 2007, ale stále jsme čekali, že budeme zateplovat školy, tak teď je tedy vše jinak."

(kaa)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce