Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskBývalý klub OP získává novou podobu. Nepozorovaně

Bývalý klub OP získává novou podobu. Nepozorovaně
27.02.2019 08:07

Blešárna, Vodárna, Spolák, Malá scéna alias bývalé sídlo závodního klubu OP ve Vápenici dlouhou dobu hledalo nového majitele. Bývalí majitelé, kteří objekt získali v restituci, jej nabízeli v roce 2012 městu, to ale kup za 14,4 milionu odmítlo jako příliš nákladný. Od té doby prodejní cena klesala. Současný majitel, investor z Brna, budovu zakoupil za necelých šest milionů. Podle stavebního úřadu zde buduje byty.

Původně dům patřil Národní straně sociální, pak závodnímu klubu OP. Kromě venkovního posezení měl objekt v přízemí restauraci. Vévodil mu velký sál s jevištěm o velikosti 12 a půl na 25 metrů s balkonem, a měl i osm kancelářských místností se sociálním zařízením.

V současné době vznikají v přístavbě ve dvorním traktu byty. Podle prostějovského stavebního úřadu nepujde o ubytovnu, ale klasický bytový dům. (ber)

Foto: SOkA, ber

Bývalý klub OP získává novou podobu. Nepozorovaně

Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce