Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskBurza práce nabídne práci i vzdělání

Burza práce nabídne práci i vzdělání
30.09.2018 08:07

Pod společným heslem „Hledejte práci tam, kde skutečně je!“ proběhne od konce září pět Burz práce a vzdělání v Olomouckém kraji, a to ve všech okresních městech. Prezentovat se na nich budou nejvýznamnější zaměstnavatelé z našeho i sousedních regionů a také školy, o jejichž absolventy je největší zájem. Vstup a veškeré poradenské služby budou pro veřejnost zdarma. V Prostějov se bude konat 2. října.

Perspektivní vzdělávací programy budou na burzách představovat vybrané stření a vysoké školy. Akce nejsou určené jen pro studenty, ale také pro lidi, kteří jsou bez práce nebo ji chtějí změnit.

Organizátoři připravili i bohatý doprovodný program. „Pro žáky a studenty budou mít vystavovatelé připraveny zajímavé soutěže, které přiblíží jejich činnost a do kterých věnovali atraktivní ceny,“ doplňuje regionální manažer Svazu průmyslu a dopravy ČR Richard Koubek.

Na organizaci burz se spolupodílí Úřad práce ČR, Krajská hospodářská komora Olomouckého kraje, Svaz průmyslu a dopravy ČR a okresní hospodářské komory v Jeseníku, Prostějově, Přerově a Šumperku.

Podrobnější informace včetně seznamu vystavovatelů najdou zájemci na webu www.burzapav.cz.

Přehled Burz práce a vzdělání 2018 v Olomouckém kraji 

Město

Termín, otevírací doba

Místo konání

Přerov

25. září, 9 – 16 hod.

Hotel JANA, Koliby 2, Přerov

Prostějov

2. října, 9 – 17 hod.

Společenský dům, Komenského 6, Prostějov

Šumperk

4. října, 9 – 17 hod.

Dům kultury, Fialova 3, Šumperk

Jeseník

18. října, 10 – 15:30 hod.

Kaple, Průchodní 3, Jeseník

Olomouc

23. října, 9 – 17 hod.

Výstaviště Flora - pavilon A, Olomouc

 (red)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce