Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskBrodečka je na prvním povodňovém stupni

Brodečka je na prvním povodňovém stupni
28.02.2013

Otaslavice - Zatím jediná říčka na Prostějovska se dostala na první stupeň povodňové aktivity. Od středeční sedmnácté hodiny je výška hladiny Brodečky na půl metru. Do druhého stupně jí zbývá třicet centimetrů.

„Na problémy jsme připraveni. Pokud cokoli zahrozí, vyjíždíme," ujistil místostarosta dobrovolných hasičů z Otaslavic Antonín Láznička. Obavy z rozlivu Brodečky do obce rozhodně nemá. „Běhám kolem potoka každý den a situaci sleduji. Rozhodně se není čeho bát. Koryto je hodně hluboké a vyzděné. To by muselo být opravdu velké množství vody, aby nás nějak ohrozilo," poznamenal Láznička.

Třináct roků klid

Dobrovolní hasiči situaci nepřetržitě hlídají. „Máme nachystaná čerpadla i jiné mašiny, které jsou při velké vodě potřeba. Musím ale říci, že v Otaslavicích bydlím třináct let a nikdy jsem nezažil, že by se voda vylila z koryta mezi domy. Jediné, co pamatuji, je zalitá louka nad obcí, když vojáci upouštěli svou nádrž," uzavřel místostarosta dobrovolných hasičů.

Ve čtvrtek před devátou hodinou ráno byly na prvním povodňovém stupni v celé republice jen dva toky a oba na Moravě - Brodečka a Dyje (Nové Mlýny a Ladná).

(kaa)

Ilustrační foto: archiv


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce