Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskBrány památek dokořán pokračují. Prostějovem duchovním

Brány památek dokořán pokračují. Prostějovem duchovním
26.04.2019 08:26

Dne 27. 4. 2019 nabídne akce Brány památek dokořán Prostějov duchovní. Odkazuje na duchovní dědictví předků v Prostějově.

Program:
14:00 – 17.00 hod. – otevřeny prostějovské kostely a kaple k volné prohlídce
kostel Povýšení sv. Kříže (centrum města)
kostel sv. Petra a Pavla (Wolkerova ulice)
kostel sv. Cyril a Metoděje (Brněnská ulice)
kaple sv. Anny (Drozdovice)
kaple sv. Andělů strážných

kostel sv. Jana Nepomuckého a klášter Milosrdných bratří
13:00 a 13:30 – zahájení komentované prohlídky bývalého klášterního kostela sv. Jana Nepomuckého
14:00 – zahájení komentované prohlídky kláštera Milosrdných bratří (sakristie, refektář, klášterní chodby, klášterní lékárna)
15:00 – varhanní koncert Ondřeje Muchy. Na programu zazní evropská varhanní hudba 17. a 18. století

„Jsem velmi ráda, že se aktivita otevřít památky lidem v Prostějově líbí", uvedla Milada Sokolová, která město ve Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska zastupuje.

(red)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce