Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskBouřky řádily okolo, Prostějovsko jen „lízly“

Bouřky řádily okolo, Prostějovsko jen „lízly“
30.07.2013 11:32

Prostějovsko, Olomoucký kraj – Noční bouřky se Prostějovsku téměř vyhnuly. Hasiči vyjížděli ke stromům, které shodil silný vítr, asi dvacetkrát po celém kraji. V regionu zasahovali jen u Tištína.

„V jednu hodinu po půlnoci jsme dostali hlášení o stromu, který leží přes cestu z Nezamyslic směrem na Tištín. Hasiči ze stanice v Kojetíně se postarali o jeho odstranění,“ konstatoval Zdeněk Hošák z Hasičského záchranného sboru Olomoucké kraje. Profesionální hasiči se v noci z pondělí na úterý zapotili hlavně na Šumpersku. „Lidé ve většině případů volali na linku tísňové pomoci, aby požádali o odstranění stromů na komunikacích nebo v místech, kde blokovaly provoz a ohrožovaly domy či chodce,“ potvrdil Hošák s tím, že před jedenáctou večer narazil do stromu na kolejích vlak v Domašovově nad Bystřicí.

Nepříjemné chvíle zažili hasičské jednotky i v Kramerlově ulici v Šumperku, kde vítr strhl část plechové krytiny. Museli ji provizorně připevnit, aby do domu nezatékalo. „V jednom případě, rovněž na Šumpersku, spadla část stromu na zaparkované auto. Podle dostupných informací nebyl během nočních událostí nikdo zraněn,“ doplnil mluvčí krajských hasičů. (das)

Ilustrační foto: archiv


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce