Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskBouračka střídala bouračku

Bouračka střídala bouračku
31.12.2013 11:36

Prostějov, Čechy pod Kosířem – Jako na běžícím pásu. Tak se střídaly předsilvestrovské bouračky v Prostějově a Čechách pod Kosířem. Výsledkem je několik zraněných a zbytečná škoda.

K první nehodě došlo včera, krátce po jedné hodině odpoledne na kruhovém objezdu u Sídliště západ v Prostějově. Třiasedmdesátiletý řidič vozidla VW Polo, který jel po kruhovém objezdu od ulice Plumlovské, zřejmě dostatečně nedával pozor a zezadu narazil do devětapadesátileté cyklistky, která jela před ním. „Žena spadla z kola na zem a se zraněním ji záchranka odvezla do prostějovské nemocnice. Rozsah jejího zranění ani délka léčení zatím není jasný. Alkohol byl u obou účastníků střetu vyloučený dechovou zkouškou,“ uvedla mluvčí policistů Irena Urbánková a dodala, že hmotná škoda byla vyčíslena na čtyři tisícovky korun. Případ policisté stále šetří.

K další kolizi došlo krátce pře druhou hodinou odpoledne v Barákově ulici v Prostějově. I tady se jednalo se o střet osobního vozidla se ženou, chodkyní. „Šestadvacetiletý řidič vozidla Audi při couvání zřejmě přehlédl jedenadevadesátiletou stařenku a srazil ji. Paní při pádu utrpěla zranění, se kterým ji záchranka odvezla do prostějovské nemocnice na ošetření. Podle lékařské zprávy se jedná o lehké zranění,“ doplnila další událost mluvčí Urbánková. Alkohol u obou účastníků dechová zkouška vyloučila.

V pořadí třetí předsilvestrovskou nehodou byla událost, která se stala V Čechách pod Kosířem. Došlo k ní krátce před devátou hodinou večerní. „Osmadvacetiletý šofér zaparkoval Škodu Octavii na místní komunikaci, ale zřejmě ji špatně zajistil proti pohybu. Auto se samovolně rozjelo a při couvání narazilo zadní částí do kovové brány jednoho z okolních domů,“ popsala Urbánková. Havárie si vyžádala škodu za třicet tisíc korun. (kaa)

VW Polo srazilo cyklistku. Foto: archiv Policie ČR

Bouračka střídala bouračku

Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU

Vážení čtenáři, pokud váš vzkaz obsahuje velmi ostrou kritiku
nebo dokonce obvinění z protiprávního jednání konkrétních
osob nebo organizací, je nezbytné, abyste na sebe uvedli
aspoň jeden platný kontakt (výhradně pro potřeby redakce).
Napomůžete tím zveřejnění.

Jméno:
E-mail:
Komentář:
 

kod

     
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce