Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskBotanická zahrada: Větší, bohatší a krásnější

Botanická zahrada: Větší, bohatší a krásnější
31.05.2014 08:03

Botanická zahrada Petra Albrechta se rozšiřuje. Na větší ploše se návštěvníci dočkají celé řady novinek. Přibudou nové rostlinné exponáty, své místo bude mít v zahradě rozárium. Mimo rozária, kde kromě řady druhů růží najdou své místo i klematisy, přibude v zahradě druhové oddělení. Podrobnosti o všech rostlinách pak přinesou oriantační tabule.

„Vysazujeme řadu nových druhů, a to nejen květin, ale i stromů a rostlin,“ potvrdily pracovnice zahrady, které se už těší na její dokončení.

Na rozšíření botanické zahrady padne 2,2 milionu. Z Operačního programu životního prostředí získal Prostějov dotaci na zeleň ve výši 75 procent z uznatelných nákladů stavby. Celkově by mělo rozšíření botanické zahrady stát 3,65 milionu korun.

Lidé z okolí a příznivci prostějovské botanické zahrady se už nemohou dočkat, až se nové části ukážou v plné kráse. "Nejvíc se těším na rozárium, růže totiž patří k mým nejoblíbenějším květinám," těší se bývalá učitelka paní Marie. "Už před lety jsem se svou třídou často chodila do botanické zahrady. Byla sice malá, ale krásná. Pamatuji si paní Dvořákovou, která pro ni žila a znala snad každou kytičku, co tu rostla. Dnes sem chodím s vnoučaty a jsem moc ráda, že se podařilo prosadit zvětšení zahrady," dodala. (ber, ok)

Botanická zahrada: Větší, bohatší a krásnější Botanická zahrada: Větší, bohatší a krásnější Botanická zahrada: Větší, bohatší a krásnější Botanická zahrada: Větší, bohatší a krásnější

Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce