Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskBlíží se přetrasování MHD. Kvůli uzavírce Plumlovské

Blíží se přetrasování MHD. Kvůli uzavírce Plumlovské
09.03.2019 08:04

Z důvodů částečné uzavírky ulice Plumlovská od 18. března t. r. budou některé linky MHD v Prostějově částečně přetrasovány. Pro linky MHD bude průjezdná Plumlovská ulice směrem z centra a zastávka Prostějov, Plumlovská, sídl. bude posunuta směrem k čerpací stanici.

Objízdná trasa do centra pro linky MHD č. 5, 6, 9, 32 povede po ulicích Anglická, Anenská, Drozdovice, Na Hrázi, Žeranovská na Poděbradově náměstí vlevo po Palackého ul. a přes Jiráskovo náměstí na zastávku Blahoslavova, lázně a dále dle platného JŘ. Nebudou obslouženy Prostějov, Plumlovská sídl. a Prostějov, Plumlovská.

Linky MHD č. 2, 21 pojedou od nemocnice vlevo po ul. Josefa Lady, U Stadionu a vpravo po ulici Kostelecká na Přikrylovo náměstí, kde odbočí vpravo na Blahoslavovu ul. a obslouží zastávku Blahoslavova, lázně a dále dle platného JŘ. Nebudou obslouženy Prostějov, Plumlovská sídl. a Prostějov, Plumlovská. Náhradní zastávka Prostějov, Blahoslavova lázně.

Příměstská linka 780404 sp. č. 16 a 17 a všechny ostatní linky ve směru od Mostkovic pojedou z kruhového objezdu na Plumlovské ulici vlevo po ulici Josefa Lady s odbočením vpravo do ulice Krapkova a vlevo do ulice Fanderlíkova, kde budou před odbočkou do Kostelecké ul. náhradní zastávky, dále vpravo do ulice Kostelecká, Přikrylovo náměstí a vlevo dle JŘ. Nebudou obslouženy Prostějov, Plumlovská sídl. a Prostějov, Blahoslavova lázně.

V plánovaném termínu od 12. 8. do 25. 8. při úplné uzavírce budou objízdné trasy všech autobusů obousměrné.

(Jiří Hloch, FTL)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU

Vážení čtenáři, pokud váš vzkaz obsahuje velmi ostrou kritiku
nebo dokonce obvinění z protiprávního jednání konkrétních
osob nebo organizací, je nezbytné, abyste na sebe uvedli
aspoň jeden platný kontakt (výhradně pro potřeby redakce).
Napomůžete tím zveřejnění.

Jméno:
E-mail:
Komentář:
 

kod

     
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce