Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskBitva právníků začíná. Manthellan chce po městu 320 milionů

Bitva právníků začíná. Manthellan chce po městu 320 milionů
21.05.2019 08:16

Předžalobní výzvu obdrželo začátkem května město Prostějov. Společnost Manthellan po něm požaduje 320 milionů za marně vynaložené náklady při nerealizaci Galerie Manhtellan a ušlý zisk. Astronomickou částku mělo město zaplatit do sedmi dnů! Nestalo se tak a ke slovu opět přicházejí právníci.

Manthellan ve výzvě zdůraznil, že se bude financí domáhat soudní cestou. Na to je radnice připravena. Obratem totiž do sídla společnosti odešlo stanovisko právní kanceláře Ritter-Šťastný, které odsouhlasili v pátek zastupitelé města. V něm se mimo jiné píše, že město Prostějov je přesvědčeno, že nenese odpovědnost za případnou škodu.

S největší pravděpodobností se tak bitva o pozemky přenese do polohy bitvy o peníze. A skončí opět u soudu. (ber)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce