Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskBílé Velikonoce

Bílé Velikonoce
31.03.2013 13:50

David Sekanina

Místo pro proutí na kocar, abych zašel pro vánoční stromeček. 

Spíš než mazanec jsem měla upéct vánočku. Ranní hlášky, kterým jsem se jen trpce pousmál. Jako by jaro mělo smysl pro kanadské žertíky, říkám si při pohledu do kalendáře, kde je Velikonoční neděle těsně před aprílem. No, Vánoce na sněhu má rád každý, ale bílé Velikonoce? Nejde jen o to, že lidé natěšení tou troškou sobotního poledního tepla musí zase schovat lehčí bundy, kola nebo nordicwalkingové hole. Ale třeba stromy jsou už unavené a spousta jich zas pod tíhou mokré bílé hmoty popadala. A tohle podivné sněžení se taky neobešlo bez bouraček a zřejmě i nějakých pádů na zem. Jak budou vypadat už tak zničené silnice, které cestáři, ostatně dali si letos opravdu do těla, už začali flikovat? Sami se můžete ptát dál. Letošní březen byl zřejmě nejstudenější za čtvrt století. Duben má být podobný. Příznačné světlo tak můžeme zatím hledat jen v tunelu ze sněhu. Stavěl by se dobře, sníh je mokrý. Jen je potřeba na druhé straně posvítit baterkou. (das)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce