Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskBidelec: rybáři ráno vytáhnou 32 metráků ryb

Bidelec: rybáři ráno vytáhnou 32 metráků ryb
29.04.2013 10:12

Plumlov – Zajímavá podívaná se naskytne v úterý dopoledne v Plumlově. Rybáři se tu pustí do výlovu rybníka Bidelce. Povodí Moravy jej potřebuje znovu vypustit, protože má obavy, že jeho dno může být kontaminované a bude potřeba ho znovu vytěžit.

„Odlov Bidelce začne v šest hodin ráno a hotový by měl být do poledne. Rybáři sloví třicet metráků kaprů a dvě stě kilogramů štik a candátů. Ryby poputují do jiných blízkých rybníků Povodí Moravy,“ informovala mluvčí státního podniku Gabriela Tomíčková.

Pokud se po vypuštění vody ukáže, že je dno zamořené, bude nutné jej znovu vybagrovat. Povodí přitom rybník čistilo od jara do podzimu v roce 2010. Splašky z okolních vesnic však udělaly své a po třech letech tak bude možná nutné ho znovu odbahnit. Bidelec bude bez vody dva až tři týdny. „Blíží se rekreační sezona a také napouštění přehrady, proto musíme rybníky udržovat co nejvíce čisté,“ podotkla mluvčí Tomíčková. Povodí Moravy odstranilo v roce 2010 sedimenty a opravilo u rybníka i opevnění, loviště, kádiště a sjezd pro techniku. (das, kaa)

Ilustrační foto: archiv

Čtěte také:

Bidelec Povodí Moravy opět vypustí. Bojí se, že rybník v Plumlově má zamořené dno


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce