Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskBidelec Povodí Moravy opět vypustí. Bojí se, že rybník v Plumlově má zamořené dno

Bidelec Povodí Moravy opět vypustí. Bojí se, že rybník v Plumlově má zamořené dno
21.04.2013 13:07

Plumlov – Rybník Bidelec čistilo Povodí Moravy řadu měsíců v roce 2010. Za tři roky je v něm voda natolik špinavá, že ho vypustí a možná dokonce znovu odbahní. Nádrž v Plumlově stále znečišťují splašky z okolních vesnic.

Výsledky rozborů ukázaly, že v Bidelci je po třech letech od jeho kompletního vybagrování opět velmi nekvalitní voda.

O tom, zda bude nutné opětovně odebrat bahno, rozhodnou následující dny. Vypouštění rybníka začne příští týden.

Bez vody dva až tři týdny

„Musíme zjistit, v jakém je stavu. Pokud se ukáže, že je bahno kontaminované, budeme muset bagrovat. Zatím ale nepředpokládáme, že to bude nutné,“ konstatovala v pátek mluvčí Povodí Moravy Gabriela Tomíčková.

Termín, kdy vodohospodáři zvednou stavidla, závisí na počasí. Rybník bude bez vody asi dva až tři týdny. Ryby, převážně kapři, se přesunou do nejbližších nádrží Povodí Moravy.

Rekreační sezona

„Je to stále stejná písnička. Obce nad nádrží, kde nemají kanalizaci, znečišťují vodu. Vzhledem k tomu, že se blíží rekreační sezona a také napouštění přehrady, musíme rybníky udržovat co nejvíce čisté. A takový teď Bidelec rozhodně není,“ uzavřela Tomíčková. (kaa)

Před třemi roky se kromě bagrování dna pustilo Povodí Moravy do likvidace vodních travin.

Foto: archiv


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce