Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskBezpečnostní akce prokázala, že jezdíme rychle

Bezpečnostní akce prokázala, že jezdíme rychle
24.04.2019 08:31

Minulý týden policisté veřejnost informovali o připravované preventivně bezpečnostní akci na území Olomouckého kraje v rámci Velikonočních svátků. Mimo jiné motoristy dopředu upozorňovali, že se zaměří na jejich kontrolu, zdali neřídí pod vlivem alkoholu či jiné návykové látky. Přesto se v průběhu svátků setkali s opilými řidiči.

Policisté od 17. do 22. dubna 2019 zkontrolovali 841 vozidel v Olomouckém kraji. Zjistili 189 přestupků v dopravě, z toho 170 z nich vyřešili na místě uložením blokové pokuty v celkové výši 83 500 korun. Policisté oznámili devatenáct řidičů do správního řízení. Nejčastějším přestupkem bylo nedodržení maximální povolené rychlosti, které překročilo 129 řidičů. V pěti případech policisté zjistili nepoužití bezpečnostních pásů, dva řidiči nepoužili zádržný systém při přepravě dětí a čtyři motoristé jeli s vozidlem po dálnici bez dálniční známky. „V průběhu akce jsme zastavili čtyři řidiče, kteří řídili pod vlivem alkoholu a jednoho řidiče pod vlivem jiné návykové látky," doplnil policejní mluvčí Libor Hejtman. (red)

Foto: PČR


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce