Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskBezpečnostní akce odhalila opilce za volantem

Bezpečnostní akce odhalila opilce za volantem
31.03.2017 07:51

V pondělí 27. března v době od 5 do 9 hodin proběhla na silnicích Prostějovska dopravně bezpečnostní akce zaměřená zejména na kontrolu dodržování zákazu požíváni alkoholických nápojů před jízdou. Akce se zúčastnily dvě desítky policistů z dopravního inspektorátu i všech obvodních oddělení v rámci okresu Prostějov.

Během akce policisté zkontrolovali 275 vozidel a jejich řidičů. Zjistili celkem 22 dopravních přestupků, které vyřešili na místě uložením blokových pokut v souhrnné výši 8 400 korun. Tři z kontrolovaných řidičů byli pod vlivem alkoholu. Dva se tímto dopustili přestupku podle zákona o silničním provozu. Tyto případy budou oznámeny k projednání příslušnému správnímu orgánu.

"Třetímu řidiči pod vlivem alkoholu policisté změřili hodnotu 1,02 ‰ alkoholu v dechu. Jednalo se o čtyřiačtyřicetiletého řidiče osobního automobilu značky Citroën, kterého kontrolovali před šestou hodinou v obci Držovice, na sjezdu z dálnice D46. Řidič, který vykazoval zjevné známky opilosti, s naměřenými hodnotami souhlasil a přiznal vypití osmi půllitrů jedenáctistupňového piva během předchozího dne. Další jízdu policisté muži zakázali a na místě mu zadrželi řidičské oprávnění k řízení deseti skupin motorových vozidel," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Pro své jednání je nyní podezřelý z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Za ten mu v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti. (red)

Ilustrační foto PČR


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce