Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskBezdomovec ujížděl, seč mohl, na ukradené kole. Marně

Bezdomovec ujížděl, seč mohl, na ukradené kole. Marně
29.03.2014 07:36

Prostějov – Strážníci přistihli při zlodějině známou firmu. Bezdomovce, o němž ví, že si přivydělává krádežemi kol, zahlédli ve chvíli, kdy se snažil ujet od stojanu. Dohonili ho v autě.

„Ráno okolo deváté hodiny spatřila hlídka muže ujíždějícího na jízdním kole od stojanů na křižovatce Janáčkovy a Svatoplukovy ulice. Strážníci v podezřelém poznali bezdomovce, který se v minulosti dopouštěl krádeží kol a byl za to již odsouzen,“ popsala Jana Adámková z Městské policie v Prostějově.

Devětačtyřicetiletý chlapík šlápl pedálů a ujížděl, jak nejrychleji uměl směrem k Joštově náměstí. Služebnímu vozu ale konkurovat nemohl. „Po několika metrech muž odhodil na trávu přestřižený zámek a pokračoval v rychlé jízdě. Za okamžik ho ale strážníci zadrželi. K činu se doznal. Horské jízdní kolo za více než deset tisíc korun odcizil ze stojanu před hlavním nádražím. Ten má sice bezpečnostní zámky, ale majitel ho připevnil jen vlastním lankovým zámkem,“ podotkla Jana Adamková.

Vzhledem k ceně bicyklu, vyšetřuje případ policie. Zloději hrozí šest měsíců až tři roky nepodmíněného trestu. (prolon)

Ukradené kolo a přecvaknutý zámek. Foto: archiv MP Prostějov


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce