Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskBESIP odstartoval projekt „VIDÍŠ SKVĚLE?“ Řidičům zdarma změří zrak i v Prostějově

BESIP odstartoval projekt „VIDÍŠ SKVĚLE?“ Řidičům zdarma změří zrak i v Prostějově
24.08.2019 07:57

Preventivně osvětová kampaň BESIP pro odhalení skrytých očních vad u účastníků silničního provozu zahájila 16. srpna ve Zlíně na stánku BESIP při Barum Czech Rallye a v následujících 3 měsících bude putovat po celé České republice. Dne 15. října zastaví v Prostějově.

Zrak, podobně jako sluch, se nezhorší náhle, ale postupně. Tím pádem si lidé změny, které proběhly či probíhají v organismu, často ani neuvědomují. Zdá se jim, že vidí či slyší stále stejně. Bez přeměření od odborného specialisty nezaznamenáte rozdíl oproti původnímu zdravému stavu.

Špatný zrak či jeho špatná korekce je u řidičů častým jevem, a je tak významným rizikovým faktorem pro dopravní nehody. Z měření kvality zraku u účastníků dopravního provozu, které v minulosti provedl BESIP ve spolupráci s Mezinárodním sdružením optiků a optometristů v rámci projektu „VÍŠ, JAK VIDÍŠ?“ či Autoklub ČR v projektu „Slepí vrazi“, vyplynuly následující závěry:

  • Jen 28 % řidičů má zcela dobrý zrak nebo správnou korekci!

  • 53 % si subjektivně myslí, že má zrak v pořádku.

  • Realita je taková, že 71 % potřebuje korekci zraku!

  • 68 % řidičů nebylo za poslední rok na kontrole zraku.

  • 8 % řidičů by díky špatnému zraku nemělo usednout za volant vůbec! To je téměř půl milionů držitelů řidičského oprávnění.

  • Přes 100 osob každý rok zemře díky špatné viditelnosti, což je přibližně 20 % všech obětí. 

BESIP proto uskutečňuje preventivně osvětovou kampaň, která se skládá z bezplatného měření ostrosti zraku účastníkům silničního provozu na veřejných akcích – vždy dvě v každém kraji, včetně Prahy. Měření zraku doprovodí reklamní osvětové kampaně v radiu a televizi. Celý projekt je hrazen z Fondu zábrany škod spravovaného Českou kanceláří pojistitelů. Odbornou stránku měření zajišťuje Mezinárodní sdružení optiků a optometristů a jeho lokální členové.

Neváhejte a přijďte si otestovat skutečný stav vašeho zraku. Zajistíte tím větší bezpečnost nejen svou, ale i ostatních účastníků silničního provozu. (ber)

Ilustrační foto: pixabay.com


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce