Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskBenefiční koncert kapel GOTTFRIED a BEZSOUCITU se blíží!

Benefiční koncert kapel GOTTFRIED a BEZSOUCITU se blíží!
25.05.2019 08:43

Jak jsme už informovali, v pátek 14. června 2019 ve 20 hodin se v Parku Určice uskuteční již druhý Benefiční koncert německé kapely GOTTFRIED. Tentokrát si spolu s ní zahraje prostějovská kapela BEZSOUCITU. Výtěžek ze vstupného je opět určen pro dětské popáleninové centrum v Brně.

Stojí za to připomenout historii obou kapel. GOTTFRIED - Tato kapela má za dvacet let existence na svém kontě přes pět stovek koncertů a osm vydaných CD. Kdo má rád kapely AC/DC a Rammstein, musí mít rád také skupinu Gottfried! Vznikla v roce 1996 a její členové byli ovlivnění tvrdým rockem osmdesátých a devadesátých let.

Kapela úspěšně cestuje celým Německem, podniká turné po České republice i Slovensku. Skupinu aktuálně tvoří Köbi (zpěv, kytara), Delle (bas, podklady), Ginne (kytara, podklady), Andy (bubny, podklady) a Barry (klávesy).

GOTTFRIED existují obzvlášť pro radost z věci – z vystoupení na živých koncertech. To je jejich doména, jejich priorita, jejich radost a život. Jednou do roka pak dělají svůj takzvaný rodinný výlet, kdy skupinu doprovázejí rodiny a přátelé na turné. Skupina se angažuje také pro sociální projekty a organizuje každý rok v Německu s mnoha pomocníky velký Festival ve prospěch znevýhodněných dětí. Za dobu své existence už pro děti vybrala vice jak 100 000 eur. Například poslední vybraná částka v letošním roce dosáhla výše 19 000 eur a byla věnována pro Kinderschutzbund Leverkusen (Agentura na ochranu dětí).

Kapela BEZSOUCITU vznikla koncem roku 2013 a zakládající členové této prostějovské kapely byli zpěvák Majla a Pospa - sólová kytara. Okamžitě se k nim připojili další členové Čert – doprovodná kytara, bicí - Monsty a basa Boho. A to už byla pevná sestava a počátkem roku 2014 proběhla první zkouška právě v autodílně kytaristy Čerta.Vznikla také první vlastní rocková tvorba, písně jako Polib mi bičák, Postradatelní a Supácká dávaly obrys, jakým stylem se kapela bude ubírat. Styl českého rocku s příměsí kytarových riffu metalů a nádechu starých poctivých rockových kapel. Proběhlo pár koncertů a v roce 2016 kapela vydává prvni desku s nazvem Polib mi bičák, která byla pokřtěná ve vyprodaném Klubu Apollo 13 v Prostějově. A tak se vlastní tvorba kapely BEZSOUCITU dostává do podvědomí rockových posluchačů a skupina dostává velkou možnost ukázat se Prostějovu při pivních slavnostech 2019.

V těchto dnech všichni usilovně pracují na tom, aby se úspěch letošního benefičního koncertu přinejmenším vyrovnal tomu loňskému. Na pokladně při vstupu do Parku Určice bude zapečetěná kasa, kam se budou vhazovat penize za vstupné a kam každý může přispět libovolnou částkou. Během koncertu bude pod dohledem pověřených osob pokladna otevřena a jestě ten večer bude výše vybrané částky vyhlášena.

A protože se jedná o rockový večer a na takovém koncertě nemohou chybět milovníci silných strojů, (a to jsou lidé drsní vzhledem, ale se srdcem na pravém místě) bude v areálu motocykl (abnormálních rozměrů) značky Boss Hoss Cycles. Je to americký výrobce motocyklů, který byl založený v roce 1990 a sídlí v Dyersburgu v Tennessee. Společnost vyrábí speciální vysoce výkonné motocykly a trojkolky vybavené motory V8, vyráběné firmou Chevrolet corvette v rozsahu od 5,7 litrů do 8,2 litrů, výkonem od 360 koňských sil, vybavených poloautomatickými převodovkami, které je tak zdaleka činí nejsilnější motocykly na světě. V polovině devadesátých let Boss Hoss prodával 300 strojů za rok, v roce 2006 už přes 4000...

Tak si poznamenejte datum 14. června. To se sejdeme na Benefičním koncertě v Určicích!

(ok, LT)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce