Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskBeach workshop nahradilo pískoviště pro děti

Beach workshop nahradilo pískoviště pro děti
22.05.2019 07:39

Centrum města nejdříve nabídlo Hanácké beach a včera si na pískovém hřišti mohli lidé zahrát fotbálek. A aby toho nebylo málo, po ukončeném sochařském workshopu je prostor věnován těm nejmenším.

„Zvažovali jsme, jak dále využít písek, který byl takzvaně stavebním materiálem pro sochařský workshop. Impulzem byl pro nás zájem těch nejmenších, kteří tvoření pískových soch pojali dle svého a využili své bábovičky tak, jak je pro děti obvyklé. Tedy nápad byl na světě, písek jsme ještě nenechali odvézt, ale vytvořili pro tu nejmenší drobotinu pískoviště. Jak se ukazuje, pro malé děti je to hotový ráj," okomentovala další zpestření akce s názvem Hanácké beach náměstkyně primátora Milada Sokolová s tím, že pískoviště zde setrvá po celou dobu, kdy v prostoru před muzeem bude beachvolejbalové hřiště.

Teď jen, aby se počasí umoudřilo a děti si mohly nového pískoviště v centru města skvěle užívat. (red)

Foto: MMPv


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce