Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskAukce s malým zájmem veřejnosti

Aukce s malým zájmem veřejnosti
30.11.2012

Prostějov - S poněkud menším zájmem než se očekávalo, se setkala včerejší humanitární aukce uměleckých předmětů, kterou pořádala Střední škola, základní škola a mateřská škola pro handicapované děti Jistota. Prodat se podařilo pouhých 39 ze 146 děl. Ostatní nabízené předměty jsou stále k mání a to za vyvolávací cenu přímo a areálu školy. Ta aukcí získala 151 tisíc korun.

14. Humanitární aukce uměleckých předmětů, letos nabízela celkem 146 obrazů a plastik. Jejich výtěžek má sloužit pro potřeby školy a pro nákup nutného vybavení pro handicapované děti. O proti loňskému roku se ale těchto uměleckých předmětů prodalo mnohem méně. „Vloni se podařilo vydražit zhruba 90 předmětů asi za 230 tisíc korun. Letos je to méně ale i za to jsme rádi," uvedla k výtěžku ředitelka školy Marie Turková.

Malý zájem

Lidé si včera v Národním domě zakoupili pouhých 39 předmětů. Ty škole vydělaly 151 tisíc korun. „Letos tady vystavovalo 73 autorů, jejichž leaderem byl Josef Velčovský, který je otcem myšlenky pořádat tuto humanitární akci. Trošku nás nezájem mrzí, ale i za tyto získané finance jsme rádi," posmutněle popsala ředitelka Turková.

Nákupy mohou stále probíhat                        drazba 

Letošní ročník ale stále nabízí mnoho děl od významných umělců. K dispozici je pořád 107 děl a to za původní, vyvolávací cenu. Obrazy jsou vystaveny v areálu školy a lidé si je sem stále mohou chodit kupovat. „Je běžnou praxí, že to co se neprodá, máme zde a další prodeje provádíme přímo z kanceláře. Věřím, že lidi zaujme nízká vyvolávací cena a ještě pro děti nějaké ty finance získáme," doufá Turková.

Opravy a rehabilitační pomůcky

Kam že peníze získané sbírkou poputují? „Mohla bych zmínit celou řadu věcí, které potřebujeme a to od nové střechy až po pomůcky pro děti. V prvé řadě ale musíme vyřešit pohromu, která nás postihla. V září jsme tady měli havárii, kdy nám prasklá vodní hadička, ve druhém patře, vyplavila vše pod ním a to až do nové kotelny. I nyní je v ní stoprocentní vlhkost. Vyteklo nám 110 kubíků vody. Podle statika teď musíme zcela vybourat a vyměnit stropy. Tak to jsou nutné práce, no a pro děti bych ráda ze získaných peněz pořídila hrací koníky, na kterých budou rehabilitovat dolní končetiny," uzavřela ředitelka školy Marie Turková.

(kaa)

Foto:(kaa), archiv


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce