Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskAquapark hlásí červnový rekord. Přišlo 15 541 lidí!

Aquapark hlásí červnový rekord. Přišlo 15 541 lidí!
09.07.2019 07:02

Koupací sezona byla na obou prostějovských koupalištích, v Aquaparku a Vrahovicích, zahájena 31. května. V Aquparku pak byla červnová návštěvnost rekordní. Podle jednatele DS Prostějov Vladimíra Průši přišlo nejvíce návštěvníků za celých 13 let od otevření areálu. Bylo jich 15 541!

„Ve Vrahovicích srovnání nemáme, ale celkem bylo v červnu v areálu 8 629 návštěvníků,“ konstatoval Průša. Největší návštěvnosti byly poslední červnovou neděli 30. 6., kdy v aquaparku bylo 2 118 lidí a ve Vrahovicích 1 204.

„Nyní bohužel máme kvůli nepříznivému počasí zavřeno, tak doufám, že se opět vrátí tropické počasí, neboť jen to dokáže lidi přilákat k vodě,“ doplnil Průša.

Podle meteorologů počasí v tomto týdnu koupání moc přát nebude, ale už příští týden by se měly vrátit teploty k tropickým třicítkám. (ber)

Foto: Miloš Sklenka


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce